• IV SA/Wa 104/14 - Postano...
  20.04.2024

IV SA/Wa 104/14

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
2014-03-26

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Grzegorz Czerwiński /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Grzegorz Czerwiński po rozpoznaniu w dniu 26 marca 2014 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia [...] stycznia 2013 r. nr [...] w przedmiocie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego postanawia: odrzucić skargę

Uzasadnienie

W piśmie z dnia 11 grudnia 2013 r. [...] sp. z o.o. z siedzibą w W., reprezentowana przez radcę prawnego, wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w W. z dnia [...] stycznia 2013 r. nr [...] w przedmiocie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Sąd w piśmie z dnia 20 stycznia 2014 r. wezwał pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru powyższe wezwanie doręczone pełnomocnikowi dnia 22 stycznia 2014 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:

Skarga podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. – zwaną dalej Ppsa) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Stosownie do art. 37 § 1 Ppsa pełnomocnik obowiązany jest przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie.

Stwierdzić należy, ze w niniejszej sprawie radca prawny reprezentujący skarżącego nie dołączył pełnomocnictwa. Wobec tego Sąd wezwał pełnomocnika do usunięcia braku formalnego skargi i nadesłanie stosownego pełnomocnictwa. Skoro stosowne wezwanie w tym zakresie zostało doręczone w dniu 22 stycznia 2014 r., to termin na usunięcie braku formalnego skargi w postaci nadesłania pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego upłynął w dniu 29 stycznia 2014 r. W wyznaczonym terminie nie uzupełniono braku formalnego skargi.

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 Ppsa należało orzec jak w sentencji.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...