Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Ustawa o systemie informacji oświatowej


Dz.U.2024.0.152 t.j. - Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej

Rozdział 4. Pozyskiwanie danych dziedzinowych z bazy danych SIO oraz danych z rejestru PESEL za pośrednictwem bazy danych SIO

Art. 51. Jawność danych i dostęp do danych niejawnych w RSPO

1. Dane zgromadzone w RSPO są jawne, z wyjątkiem:
1) numeru PESEL i adresu miejsca zamieszkania osoby fizycznej prowadzącej publiczną albo niepubliczną szkołę lub placówkę oświatową;
2) numeru identyfikacyjnego szkoły, o którym mowa w art. 9c okręgowe komisje egzaminacyjne ust. 2b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;
3) gromadzonych na potrzeby rejestru REGON danych dotyczących przewidywanej liczby pracujących oraz powierzchni ogólnej i użytków rolnych, które są objęte tajemnicą statystyczną zgodnie z art. 41 krajowe rejestry urzędowe ust. 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej.
2. Dostęp do danych niejawnych, o których mowa w ust. 1, ma podmiot zobowiązany do przekazywania danych szkoły lub placówki oświatowej do RSPO oraz szkoła lub placówka oświatowa, której dane te dotyczą.
3. Dane objęte zakresem przedmiotowym rejestru REGON, a nieobjęte zakresem przedmiotowym RSPO, nie podlegają udostępnieniu z bazy danych SIO.
4. RSPO jest dostępny na portalu systemu informacji oświatowej.

Art. 52. Zakres danych pozyskiwanych z bazy danych SIO

1. Z bazy danych SIO mogą być pozyskiwane dane identyfikacyjne i dane dziedzinowe uczniów oraz nauczycieli zgromadzone odpowiednio w zbiorach danych uczniów oraz zbiorach danych nauczycieli:
1) w zakresie określonym w art. 42 dane przekazywane do zbioru danych ucznia oraz art. 43 dane przekazywane do zbioru danych nauczyciela, przez podmioty, które przekazały te dane;
2) w zakresie określonym odpowiednio w art. 53 zakres danych ucznia pozyskiwanych przez szkoły i placówki oświatowe i art. 55 dane o uczniu pozyskiwane z SIO przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz art 57–59, przez podmioty uprawnione, o których mowa w art. 53 zakres danych ucznia pozyskiwanych przez szkoły i placówki oświatowe i art. 55 dane o uczniu pozyskiwane z SIO przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz art 57–59.
2. Za pośrednictwem bazy danych SIO mogą być pozyskiwane z rejestru PESEL dane osobowe uczniów i dane osobowe nauczycieli przez podmioty uprawnione, o których mowa w art. 53 zakres danych ucznia pozyskiwanych przez szkoły i placówki oświatowe i art. 55 dane o uczniu pozyskiwane z SIO przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz art 57–59, w zakresie określonym odpowiednio w art. 53 zakres danych ucznia pozyskiwanych przez szkoły i placówki oświatowe i art. 55 dane o uczniu pozyskiwane z SIO przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz art 57–59.
3. Z bazy danych SIO mogą być pozyskiwane dane dziedzinowe szkół i placówek oświatowych oraz dane dziedzinowe jednostek wykonujących zadania z zakresu oświaty zgromadzone odpowiednio w zbiorach danych szkół i placówek oświatowych oraz zbiorach danych jednostek, w zakresie określonym w art. 40 dane dziedzinowe przekazywane do zbiorów szkoły lub placówki oświatowej oraz art. 41 dane przekazywane przez ministrów, komisje egzaminacyjne, jednostki samorządu terytorialnego, przez podmioty, które przekazały te dane.

Art. 53. Zakres danych ucznia pozyskiwanych przez szkoły i placówki oświatowe

Szkoły i placówki oświatowe mogą pozyskiwać następujące dane ucznia:
1) w związku z prowadzeniem dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej:
a) z rejestru PESEL za pośrednictwem bazy danych SIO - drugie imię (imiona), płeć, datę i miejsce urodzenia, obywatelstwo,
b) z bazy danych SIO - miejscowość, w której uczeń mieszka, a w przypadku ucznia niebędącego obywatelem polskim - także kraj pochodzenia;
2) z bazy danych SIO:
a) w zakresie zapewnienia kontynuacji nauczania języka obcego - informację o języku obcym, którego uczeń uczył się na poprzednim etapie edukacyjnym.
b) (uchylona)

Art. 53a. Uprawnienie do pozyskiwania danych z bazy danych SIO w związku z kontrolą

1. W związku z kontrolą spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego przeprowadzaną na podstawie art. 33 obowiązki rodziców dziecka podlegającego obowiązkowi przygotowania przedszkolnego ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe, dyrektor publicznej szkoły podstawowej może pozyskiwać z bazy danych SIO informacje o spełnianiu przez dzieci zamieszkałe w obwodzie tej szkoły obowiązku, o którym mowa w art. 31 wychowanie przedszkolne ust. 4 ustawy – Prawo oświatowe.
2. W związku z kontrolą spełniania obowiązku szkolnego przeprowadzaną na podstawie art. 41 kontrola spełniania obowiązku szkolnego i obowiązku nauki ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe, dyrektor publicznej szkoły podstawowej może pozyskiwać z bazy danych SIO informacje o spełnianiu przez dzieci zamieszkałe w obwodzie tej szkoły obowiązku szkolnego.
3. W związku z kontrolą spełniania obowiązku nauki przeprowadzaną na podstawie art. 41 kontrola spełniania obowiązku szkolnego i obowiązku nauki ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe, gmina może pozyskiwać z bazy danych SIO informacje o spełnianiu przez młodzież zamieszkałą na terenie tej gminy obowiązku nauki.

Art. 55. Dane o uczniu pozyskiwane z SIO przez okręgowe komisje egzaminacyjne

1. Okręgowe komisje egzaminacyjne, w związku z organizacją egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego mogą pozyskiwać następujące dane ucznia:
1) z rejestru PESEL – drugie imię (imiona), datę i miejsce urodzenia;
2) z bazy danych SIO – numer PESEL, a w przypadku ucznia nieposiadającego numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, imię i nazwisko, klasę, semestr i oddział, do którego uczeń uczęszcza albo uczęszczał, informację o orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego, nazwę i adres szkoły, do której uczeń uczęszcza albo uczęszczał w przypadku uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego, oraz numer identyfikacyjny szkoły, o którym mowa w art. 9c okręgowe komisje egzaminacyjne ust. 2b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
2. Szkoły przekazują do bazy danych SIO dane identyfikacyjne uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego w terminach określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 31 rozporządzenie w sprawie zakresu danych w bazie danych SIO.

Art. 57. Dane o uczniu pozyskiwane przez jednostki samorządowe

1. Jednostki samorządu terytorialnego w związku z organizowaniem przyjmowania uczniów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez te jednostki, mogą pozyskiwać następujące dane ucznia ubiegającego się o przyjęcie do tych szkół:
1) z rejestru PESEL - drugie imię (imiona), datę i miejsce urodzenia;
2) z bazy danych SIO – miejsce zamieszkania, nazwę i adres szkoły, do której uczeń uczęszczał, wyniki egzaminu ósmoklasisty, informację o uzyskaniu tytułu laureata olimpiady przedmiotowej, konkursu lub zawodów na szczeblu co najmniej powiatu.
2. Jednostki samorządu terytorialnego mogą pozyskiwać dane, o których mowa w ust. 1, jeżeli przyjmowanie uczniów do prowadzonych przez te jednostki szkół ponadpodstawowych odbywa się z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.
3. Dane, o których mowa w ust. 1, mogą być pozyskane po wyrażeniu przez rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia, w formie pisemnej, zgody na ich pozyskanie i przetwarzanie.
4. Pozyskanie danych, o których mowa w ust. 1, odbywa się po przekazaniu do bazy danych SIO danych identyfikacyjnych ucznia oraz oświadczenia odpowiednio wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty powiatu lub marszałka województwa o wyrażeniu przez rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia zgody, o której mowa w ust. 3.
5. (uchylony)

Art. 58. Dane nauczyciela pozyskiwane przez szkoły, placówki oświatowe i jednostki organizacyjne

1. Szkoły i placówki oświatowe, jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Centralna Komisja Egzaminacyjna, okręgowe komisje egzaminacyjne, ministrowie prowadzący szkoły i placówki oświatowe, kuratorzy oświaty, organy sprawujące nadzór pedagogiczny, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 2 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, specjalistyczne jednostki nadzoru, o których mowa w art. 53 nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami ust. 1 i 2 ustawy – Prawo oświatowe, w związku z zatrudnieniem nauczyciela, mogą pozyskiwać następujące dane nauczyciela:
1) z rejestru PESEL - drugie imię (imiona), płeć, datę i miejsce urodzenia, obywatelstwo;
2) z bazy danych SIO - wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne, posiadane kwalifikacje do nauczania, stopień awansu zawodowego, ukończone formy dokształcania i doskonalenia zawodowego, wpisanie do ewidencji egzaminatorów, wpisanie na listę rzeczoznawców, wpisanie na listę ekspertów, dodatkowe uprawnienia w zakresie kultury fizycznej.
2. Okręgowe komisje egzaminacyjne w związku z ubieganiem się nauczyciela o wpisanie do ewidencji egzaminatorów mogą pozyskiwać z bazy danych SIO następujące dane nauczyciela: wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne, posiadane kwalifikacje do nauczania, stopień awansu zawodowego, ukończone formy dokształcania i doskonalenia zawodowego, wpisanie do ewidencji egzaminatorów oraz nazwę i adres miejsca pracy. Dane obejmujące nazwę i adres miejsca pracy są generowane w bazie danych SIO automatycznie.
3. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w związku z ubieganiem się nauczyciela o wpisanie na prowadzoną przez tego ministra listę rzeczoznawców albo listę ekspertów może pozyskiwać z bazy danych SIO następujące dane nauczyciela: imię (imiona) i nazwisko, posiadane kwalifikacje do nauczania, sprawowane funkcje i zajmowane stanowiska.
4. (uchylony)

Art. 59. Dane nauczyciela pozyskiwane przez jednostki samorządowe lub obsługi szkół i placówek oświatowych

Jednostki samorządu terytorialnego i jednostki obsługujące w związku z prowadzeniem obsługi szkół i placówek oświatowych mogą pozyskiwać następujące dane nauczyciela:
1) z rejestru PESEL – drugie imię (imiona), płeć, datę i miejsce urodzenia, obywatelstwo;
2) z bazy danych SIO – wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne, posiadane kwalifikacje do nauczania, stopień awansu zawodowego, ukończone formy dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Art. 60. Pozyskiwanie danych nauczyciela do lokalnej bazy danych SIO

1. Dane nauczyciela, o których mowa w art. 58 dane nauczyciela pozyskiwane przez szkoły, placówki oświatowe i jednostki organizacyjne ust. 1 pkt 2 i art. 59 dane nauczyciela pozyskiwane przez jednostki samorządowe lub obsługi szkół i placówek oświatowych pkt 2, mogą być pozyskane przez podmiot uprawniony do ich pozyskania po wyrażeniu przez nauczyciela, w formie pisemnej, zgody na ich pozyskanie.
2. Pozyskanie danych, o których mowa w art. 58 dane nauczyciela pozyskiwane przez szkoły, placówki oświatowe i jednostki organizacyjne ust. 1 pkt 2 i art. 59 dane nauczyciela pozyskiwane przez jednostki samorządowe lub obsługi szkół i placówek oświatowych pkt 2, odbywa się po przekazaniu do bazy danych SIO przez kierownika podmiotu uprawnionego do ich pozyskania oświadczenia o wyrażeniu przez nauczyciela zgody, o której mowa w ust. 1, a w przypadku pozyskania danych, o których mowa w art. 59 dane nauczyciela pozyskiwane przez jednostki samorządowe lub obsługi szkół i placówek oświatowych pkt 2 – również danych identyfikacyjnych nauczyciela.

Art. 60a. Pozyskiwanie danych ucznia i nauczyciela z bazy danych SIO

Dane ucznia oraz dane nauczyciela, o których mowa odpowiednio w art. 44a narzędzia informatyczne wspierające realizację działalności szkól i placówek ust. 7 pkt 1 lit. a i b oraz pkt 2 lit. a–c ustawy – Prawo oświatowe, są pozyskiwane z bazy danych SIO do bazy danych narzędzia informatycznego, o którym mowa w art. 44a narzędzia informatyczne wspierające realizację działalności szkól i placówek ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe, w celu odzwierciedlenia struktury organizacyjnej szkoły lub placówki oświatowej.

Art. 60aa. Pozyskiwanie danych ucznia i nauczyciela z bazy danych SIO do bazy danych Portal

Dane ucznia oraz dane nauczyciela, o których mowa odpowiednio w art. 44b ust. 15 pkt 1 lit. a–c oraz pkt 3 lit. a–c ustawy – Prawo oświatowe, są pozyskiwane z bazy danych SIO do bazy danych Portalu, o którym mowa w art. 44b ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe, w celu zapewnienia możliwości korzystania z usług, o których mowa w art. 44b ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe.

Art. 60b. Pozyskiwanie danych absolwenta w celu prowadzenia monitoringu karier absolwentów

Dane absolwenta, o których mowa w art. 26b monitoring karier absolwentów szkół ponadpodstawowych ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe, są pozyskiwane z bazy danych SIO przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w celu prowadzenia monitoringu karier absolwentów, o którym mowa w art. 26b monitoring karier absolwentów szkół ponadpodstawowych ust. 1 tej ustawy.

Art. 61. Dane pozyskiwane przez regionalne izby obrachunkowe

1. Regionalne izby obrachunkowe mogą, za pośrednictwem bazy danych SIO, pozyskiwać dane objęte sprawozdaniami, o których mowa w art. 30a analiza wydatków na wynagrodzenia nauczycieli, sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela.
2. (uchylony)

Art. 62. Dane pozyskiwane z SIO przez uczelnie

1. Uczelnie mogą pozyskiwać z bazy danych SIO, do celów rekrutacji na studia wyższe, dane dziedzinowe dotyczące wyników egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie absolwenta oraz dane identyfikacyjne szkoły ponadpodstawowej, którą absolwent ukończył. Dane te są pozyskiwane po wyrażeniu przez absolwenta, w formie pisemnej, zgody na ich pozyskanie.
1a. Dane dziedzinowe dotyczące wyników egzaminu maturalnego absolwenta mogą być również przekazywane na jego konto w Portalu, o którym mowa w art. 44b ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe, do celów rekrutacji absolwenta na studia wyższe, na wniosek absolwenta.
2. (uchylony)
3. W celu pozyskania danych, o których mowa w ust. 1, uczelnia przekazuje do bazy danych SIO imię, nazwisko i numer PESEL absolwenta.
4. Po zakończeniu rekrutacji na studia wyższe uczelnia usuwa dane, o których mowa w ust. 1, pozyskane z bazy danych SIO.
5. Za zgodą absolwenta, wyrażoną w formie pisemnej, uczelnia, która pozyskała z bazy danych SIO dane absolwenta, o których mowa w ust. 1, przekazuje do bazy danych SIO, w terminie 10 dni od dnia immatrykulacji, informację o nazwie uczelni i kierunku studiów, na który absolwent został przyjęty, oraz formie tych studiów, a jeżeli absolwent nie został przyjęty na kierunek studiów - informację o nazwie uczelni i formie studiów.

Art. 63. Pozyskiwanie przez GUS danych z bazy danych SIO

Główny Urząd Statystyczny pozyskuje dane z bazy danych SIO zgodnie ze szczegółowym zakresem, w formie, postaci i terminach określonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej, ustalonym na podstawie art. 18 program badań statystycznych statystyki publicznej ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej.

Art. 64. Dane pozyskiwane z SIO przez Głównego Geodetę Kraju

1. Główny Geodeta Kraju, w celu lokalizacji przestrzennej szkół i placówek oświatowych oraz innych jednostek wykonujących zadania z zakresu oświaty, pozyskuje z bazy danych SIO następujące dane:
1) nazwę, nazwę skróconą, adres siedziby szkoły lub placówki oświatowej, typ szkoły albo rodzaj placówki oświatowej;
2) nazwę, nazwę skróconą, typ i adres siedziby innej jednostki wykonującej zadania z zakresu oświaty.
2. Dane, o których mowa w ust. 1, są pozyskiwane przy wykorzystaniu usług danych przestrzennych geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej, o którym mowa w art. 13 geoportal infrastruktury informacji przestrzennej ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej.

Art. 64a. Prawo do pozyskania danych z bazy danych SIO

1. Prawo do pozyskania danych identyfikacyjnych i danych dziedzinowych uczniów i nauczycieli z bazy danych SIO przysługuje na wniosek:
1) sądom sprawującym w Rzeczypospolitej Polskiej wymiar sprawiedliwości – w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowania;
2) prokuratorom, Policji i innym organom uprawnionym do prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach karnych i karnych skarbowych oraz czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia – w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowania;
3) komornikom sądowym – w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowania egzekucyjnego;
4) organom administracji publicznej oraz państwowym i samorządowym jednostkom organizacyjnym – w zakresie niezbędnym do realizacji zadań publicznych określonych w odrębnych przepisach.
2. Organ, o którym mowa w ust. 1, we wniosku wskazuje:
1) imię (imiona), nazwisko i numer PESEL osoby, której wniosek dotyczy, a w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL – imię (imiona), nazwisko, datę urodzenia oraz – jeżeli osoba nie jest obywatelem polskim – kraj pochodzenia;
2) zakres danych dziedzinowych dotyczących osoby, o której mowa w pkt 1;
3) postępowanie sądowe, postępowanie przygotowawcze, czynności wyjaśniające lub inne zadanie publiczne określone w odrębnych przepisach, uzasadniające pozyskanie danych identyfikacyjnych i danych dziedzinowych ucznia lub nauczyciela z bazy danych SIO.
3. Wniosek składa się do administratora bazy danych SIO.

Art. 65. Raporty i ich udostępnianie

1. Na podstawie danych zgromadzonych w bazie danych SIO mogą być sporządzane i udostępniane raporty. Raporty udostępnia się w postaci elektronicznej.
2. Raport obejmuje zanonimizowane dane powstające w procesie automatycznego przetwarzania danych identyfikacyjnych i danych dziedzinowych szkół, placówek oświatowych, innych jednostek wykonujących zadania z zakresu oświaty oraz uczniów i nauczycieli, zgromadzonych w bazie danych SIO, a w razie potrzeby wynikającej z zakresu przedmiotowego danego raportu - także danych osobowych uczniów i nauczycieli z rejestru PESEL.
3. W razie potrzeby sporządzenia raportu wykorzystującego dane osobowe z rejestru PESEL dane te czasowo przechowuje się w bazie danych SIO.

Art. 66. Udostępnianie raportów z bazy danych SIO

1. Szkoły i placówki oświatowe, inne jednostki wykonujące zadania z zakresu oświaty, organy administracji rządowej, w zakresie wykonywanych zadań, ogólnopolskie organizacje jednostek samorządu terytorialnego, których przedstawiciele wchodzą w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, regionalne izby obrachunkowe oraz Główny Urząd Statystyczny mogą pozyskiwać z bazy danych SIO raporty nieodpłatnie.
2. Z bazy danych SIO mogą być udostępniane raporty:
1) powszechnie dostępne publikowane na portalu systemu informacji oświatowej;
2) indywidualne na zamówienia podmiotów innych niż wymienione w ust. 1.
3. Raporty, o których mowa w ust. 2 pkt 2, są sporządzane odpłatnie i udostępniane w terminie ustalonym z zainteresowanym podmiotem.
4. (uchylony)
5. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania podaje do publicznej wiadomości wysokość opłat za udostępnianie raportów z bazy danych SIO, uwzględniając pracochłonność oraz stopień skomplikowania raportów.
6. Opłaty, o których mowa w ust. 5, stanowią dochód budżetu państwa.
7. Do celów realizowania zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania podmiotom podległym lub nadzorowanym przez tego ministra raporty udostępnia się nieodpłatnie.

Art. 66a. Pozyskiwanie danych o uczniu dla potrzeb realizacji świadczeń przez inne organy

Minister właściwy do spraw rodziny, w celu umożliwienia wójtom, burmistrzom, prezydentom miast oraz wojewodom weryfikacji prawa odpowiednio do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz Karty Dużej Rodziny, a także w celu monitorowania przez ministra właściwego do spraw rodziny oraz wojewodę realizacji świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz Karty Dużej Rodziny odpowiednio przez wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz wojewodów, pozyskuje z bazy danych SIO dane identyfikacyjne ucznia obejmujące imię (imiona), nazwisko i numer PESEL, a w przypadku ucznia nieposiadającego numeru PESEL – imię (imiona), nazwisko, datę urodzenia, serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz dane dziedzinowe ucznia obejmujące informacje o:
1) uczęszczaniu ucznia do szkoły lub placówki oświatowej;
2) okresie uczęszczania ucznia do szkoły lub placówki oświatowej;
3) typie szkoły lub rodzaju placówki oświatowej oraz nazwie i adresie siedziby szkoły lub placówki oświatowej, do której uczeń uczęszcza lub uczęszczał;
4) klasie, do której uczeń uczęszcza lub uczęszczał.

Art. 66b. Weryfikacja prawa do świadczenia wychowawczego oraz świadczenia dobry start

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w celu weryfikacji prawa do świadczenia wychowawczego oraz świadczenia dobry start, pozyskuje z bazy danych SIO dane identyfikacyjne ucznia obejmujące imię (imiona), nazwisko i numer PESEL, a w przypadku ucznia nieposiadającego numeru PESEL – imię (imiona), nazwisko, datę urodzenia, serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz dane dziedzinowe ucznia obejmujące informacje o:
1) uczęszczaniu ucznia do szkoły lub placówki oświatowej;
2) okresie uczęszczania ucznia do szkoły lub placówki oświatowej;
3) typie szkoły lub rodzaju placówki oświatowej oraz nazwie i adresie siedziby szkoły lub placówki oświatowej, do której uczeń uczęszcza lub uczęszczał;
4) klasie, do której uczeń uczęszcza lub uczęszczał.

Art. 66c. Pozyskiwanie danych z bazy danych SIO do ewidencji „Sportowe Talenty”

Minister właściwy do spraw kultury fizycznej, w celu prowadzenia ewidencji „Sportowe Talenty o której mowa w art. 36a zakres danych gromadzonych w ewidencji „Sportowe talenty” ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048), pozyskuje z bazy danych SIO:
1) dane identyfikacyjne ucznia obejmujące:
a) imię i nazwisko oraz numer PESEL, a w przypadku ucznia nieposiadającego numeru PESEL – imię (imiona), nazwisko, datę urodzenia, serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
b) płeć,
c) rok urodzenia;
2) dane dziedzinowe ucznia obejmujące informacje o:
a) typie szkoły, nazwie i adresie siedziby szkoły, do której uczeń uczęszcza lub uczęszczał,
b) klasie i oddziale, do których uczeń uczęszcza lub uczęszczał.
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.