• VII SA/Wa 2859/12 - Posta...
  26.04.2024

VII SA/Wa 2859/12

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
2013-04-24

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Paweł Groński /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Groński po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. K. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2012 r., znak: [....] w przedmiocie odmowy sprostowania postanowienia postanawia: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Zarządzeniem z dnia 11 lutego 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do P. K. do uzupełnienia barków formalnych skargi poprzez:

- wskazanie, czy skarga została wniesiona przez P. K. jako skarżącego, czy też skarga stanowi skargę E. K., a P. K. jest pełnomocnikiem E. K.,

- podpisanie skargi,

- w przypadku, gdy skarga wniesiona została w imieniu E. K. złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącej przed wojewódzkim sądem administracyjnym, spełniającego wymogi określone w art. 35 p.p.s.a. - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, iż przedmiotowe wezwanie zostało skutecznie doręczone w dniu 4 marca 2013 r.

Wskazać należy, iż pomimo upływu zakreślonego terminu, nie udzielono odpowiedzi na wezwanie Sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje:

Zgodnie z art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270) dalej p.p.s.a. skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym. Wymogi te określa art. 46 § 1 p.p.s.a. wskazując, iż każde pismo strony powinno zawierać m.in. podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika. W znaczeniu procesowym pismo zawierające oryginalny podpis jest dokumentem stanowiącym dowód tego, że osoba, która je podpisała, złożyła zawarte w nim oświadczenie. Wymagania tego nie spełnia nadesłany egzemplarz skargi bowiem nie zawiera podpisu strony skarżącej.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Z akt sprawy jednoznacznie wynika, że braki formalne skargi nie zostały uzupełnione w zakreślonym terminie, mimo skutecznego doręczenia zarządzenia. Wobec braku dopełnienia formalnych rygorów wniesienia skargi do sądu administracyjnego, tutejszy Sąd nie mógł poddać kontroli merytorycznej zaskarżonego postanowienia.

Z tego też względu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...