Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Art. 108. Przepis przejściowy


Dz.U.2024.0.152 t.j. - Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej
1. Szkoły i placówki oświatowe prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 2-4, z zastrzeżeniem art. 107 przepis przejściowy ust. 7.
2. Jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 1 pkt 2 i ust. 1a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4 pkt 1, 2 i 4.
3. Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4.
4. Jednostki obsługi prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4 pkt 3.
5. Gminy prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 2 lit. c oraz w art. 107 przepis przejściowy ust. 6.
6. Powiaty prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 2 lit. c.
7. Samorządy województw prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 2 lit. c.
8. Jednostki samorządu terytorialnego prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące:
1) zbiory danych z baz danych oświatowych:
a) szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez te jednostki,
b) szkół i placówek oświatowych, publicznych i niepublicznych, prowadzonych przez inne niż jednostki samorządu terytorialnego osoby prawne i osoby fizyczne, dla których są odpowiednio organem właściwym do wydania zezwolenia, o którym mowa w art. 88 akt założycielski szkoły lub placówki ust. 4 ustawy – Prawo oświatowe, albo organem prowadzącym ewidencję, o której mowa w art. 168 zgłoszenie szkoły i placówki niepublicznej do odpowiedniej ewidencji ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe;
2) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4 pkt 1, 2 i 4, z baz danych oświatowych jednostek organizacyjnych, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 1a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela;
3) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4 pkt 3, z baz danych jednostek obsługi.
9. Właściwi ministrowie prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące:
1) zbiory danych z baz danych oświatowych:
a) szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez tych ministrów,
b) szkół i placówek oświatowych, publicznych i niepublicznych, prowadzonych przez inne niż jednostki samorządu terytorialnego osoby prawne i osoby fizyczne, dla których są odpowiednio organem właściwym do wydania zezwolenia, o którym mowa w art. 88 akt założycielski szkoły lub placówki ust. 4 ustawy – Prawo oświatowe, albo organem prowadzącym ewidencję, o której mowa w art. 168 zgłoszenie szkoły i placówki niepublicznej do odpowiedniej ewidencji ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe;
2) zbiory danych z baz danych oświatowych niepublicznych zakładów kształcenia nauczycieli;
3) zbiory danych z baz danych oświatowych niepublicznych kolegiów pracowników służb społecznych;
4) zbiory danych z baz danych oświatowych jednostek organizacyjnych, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela;
5) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4 pkt 1, 2 i 4, w stosunku do zatrudnionych na stanowiskach wymagających kwalifikacji pedagogicznych pracowników urzędu obsługującego właściwego ministra, specjalistycznej jednostki nadzoru i organów sprawujących nadzór pedagogiczny, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 2 pkt 1 lit. c i e ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela;
6) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 1 lit. a-h, k i l, dotyczące absolwentów, oraz o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 3, w szkołach zlikwidowanych z końcem poprzedniego roku szkolnego, dla których minister był organem sprawującym nadzór pedagogiczny;
7) dotyczące ich zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 2 lit. c.
10. Kuratorzy oświaty prowadzą bazy danych oświatowych obejmujące:
1) zbiory danych z baz danych oświatowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego na terenie województwa;
2) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4, w stosunku do pracowników zatrudnionych w kuratorium oświaty;
3) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 1 lit. a-h, k i l, dotyczące absolwentów, oraz o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 3 pkt 3, w szkołach zlikwidowanych z końcem poprzedniego roku szkolnego, dla których kurator oświaty był organem sprawującym nadzór pedagogiczny.
11. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania prowadzi bazę danych oświatowych obejmującą:
1) zbiory danych z baz danych oświatowych prowadzonych przez kuratorów oświaty oraz właściwych ministrów;
2) zbiory danych, o których mowa w art. 107 przepis przejściowy ust. 4, z baz danych oświatowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.
12. Specjalistyczna jednostka nadzoru oraz organy sprawujące nadzór pedagogiczny, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 2 pkt 1 lit. c i e ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, przekazują właściwemu ministrowi dane niezbędne do prowadzenia bazy danych oświatowych w części obejmującej zbiory danych, o których mowa w ust. 9 pkt 5.
LexLege.pl

Uzyskaj dostęp

do pełnej bazy

ponad 260 000

orzeczeń.

Sprawdź

LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa

LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 12,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 35,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 199,00 zł

Kup dostęp
TESTUJ TERAZ
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.